Szukaj

Zamachowiec spod Luwru to Egipcjanin. Przyjechał do Francji jako turysta

03-02-2017 22:19

Egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych potwierdziło, że napastnik, który dzisiaj rano zaatakował maczetą żołnierza pod Luwrem to obywatel ich kraju. Mężczyzna wjechał do Francji legalnie.

Podziel się
Komentarze0
Luwr - Paryż Fot. Benh LIEU SONG / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0

Według nieoficjalnych informacji zamachowiec spod Luwru przyjechał do Francji pod koniec stycznia tego roku.

„Le Figaro” podało, że napastnik urodził się w 1988 r. w Egipcie. Wynika to z danych zawartych w telefonie komórkowym i wizie, które zostały znalezione w jego torbie. Mężczyzna przyjechał do Francji 26 stycznia z Dubaju, gdzie złożył wniosek o wizę turystyczną, która umożliwia wjazd do strefy Schengen.

Serwis informacyjny francuskiej stacji LCI podał, że zamachowcem jest 29-letni Egipcjanin Abdallaha E-H. Wniosek mężczyzny o wizę został zaakceptowany przez władze francuskie na jesieni 2016 r.

Koniecznie przeczytaj: Francja: atak na żołnierza w Luwrze. Prawdopodobnie to zamach terrorystyczny

Czytaj też: Ostrzelano autobus w Sosnowcu. „To wyglądało jak zamach”

Zamach, którego dokonał Egipcjanin miał miejsce dzisiaj około godziny 10.00 rano. Jak podała francuska policja, mężczyzna, uzbrojony przynajmniej w jedną maczetę, zaatakował w pobliżu Luwru czteroosobowy patrol wojskowy, wykrzykując „Allahu akbar”. Napastnik lekko ranił jednego z żołnierzy. Drugi żołnierz otworzył ogień, oddając pięć strzałów. Zamachowiec mimo poważnych obrażeń (został postrzelony m.in. w brzuch), przeżył. Muzułmanin zaatakował, kiedy straż muzeum nie pozwoliła mu wejść z bagażem do podziemnego kompleksu handlowego pod Luwrem.

Ujęcie z monitoringu muzeum, na którym widać leżącego na ziemi postrzelonego zamachowca, tuż po ataku na żołnierza.

Atak pod Luwrem - postrzelenie napastnika

Warto przeczytać: Zamachowiec z Luwru krótko przed atakiem przelewał pieniądze do Polski

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: