Szukaj

Krwawy zamach w Kabulu w pobliżu ambasady Niemiec. Tragiczny bilans ofiar [FOTO + WIDEO]

31-05-2017 15:01

Do wyjątkowo krwawego zamachu doszło w środę rano w stolicy Afganistanu. Według ostatnich doniesień zginęło ponad 90 osób, ponad 380 odniosło obrażenia. Ofiary to ludność cywilna.

Podziel się
Komentarze0
Zamach w Afganistanie, moment eksplozji Fot. Adventure Plus / YouTube / screen YouTube

Samochód pułapka, który został wypełniony materiałami wybuchowymi, eksplodował ok. godz. 08.30 czasu lokalnego (godz. 6.00 w Polsce), czyli w godzinach porannego szczytu. Do zamachu doszło w centrum Kabulu, niedaleko niemieckiej ambasady. W dzielnicy, w której nastąpiła eksplozja, zlokalizowana jest także siedziała prezydenta Afganistanu, główna kwatera sił NATO i placówki dyplomatyczne innych państw.

Media podają na tent moment, że zginęło 90 osób, a blisko 380 zostało rannych, jednak zastrzega się, że tragiczny bilans może jeszcze się powiększyć. Ofiary to głównie ludność cywilna. MSZ Niemiec poinformowało, że w zamachu zostali ranni pracownicy ich ambasady.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Czytaj też: Kolejny krwawy zamach na Koptów w Egipcie. Ostrzelano autobus z dziećmi [+18 FOTO + WIDEO]

Na razie żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do ataku, jednak o dokonanie zamachu podejrzewani są talibowie, który walczą z siłami rządowymi i przeprowadzają regularne ataki na stolicę Afganistanu.

Poniżej film, na którym zarejestrowano moment eksplozji:

Warto przeczytać: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: