Szukaj

W tym europejskim kraju można zabić jedno z nienarodzonych bliźniąt. Nawet, jeżeli jest zupełnie zdrowe!

19-10-2016 11:30

Norweskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w tym tygodniu, że kobiety z innych krajów, które są w ciąży mnogiej, a chciałyby zabić jedno z nienarodzonych dzieci, mogą to zrobić bez przeszkód w Norwegii. Przeszkodą nawet nie jest sytuacja, kiedy dziecko rozwija się prawidłowo i jest zupełnie zdrowe.

Podziel się
Komentarze0
Bliźnięta w wieku niemowlęcym, leżące na poduszcze

Wszystkie kobiety norweskie lub mieszkające w kraju mają takie samo prawo do aborcji i redukcji płodu - powiedziała pracująca w ministerstwie zdrowia Torunn Janbu.

Norweskie władze liczą, że do ich kraju zaczną przyjeżdżać zwłaszcza kobiety z Danii i Szwecji, gdzie obowiązują ograniczenia w przeprowadzaniu aborcji selektywnej.

Nowe przepisy przeszły mimo sprzeciwu wielu lekarzy, którzy wskazują, że taka aborcja stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla matki, jak i drugiego dziecka. Dr Birgitte Heiberg Kahrs ze szpitala Św. Olafa w Oslo, która zajmuje się medycyną płodową podkreśla, że takie próby pozbawienia życia jednego z dziecka mogą prowadzić do poronienia. Dodaje też, że nie ma żadnych argumentów medycznych za przeprowadzaniem takiej aborcji selektywnej.

W Norwegii prawo pozwala na legalne zabijanie nienarodzonych dzieci do 12 tygodnia ciąży.

 

Komentarze do: W tym europejskim kraju można zabić jedno z nienarodzonych bliźniąt. Nawet, jeżeli jest zupełnie zdrowe!