Szukaj

W Arabii Saudyjskiej spadł śnieg. Mieszkańcy mają zakaz… lepienia bałwanów

29-11-2016 12:18

Dla mieszkańców pustynnych rejonów północno-zachodniej i w centralnej części Półwyspu Arabskiego opady śniegu, które pojawiły się poniedziałek rano, musiały być nie lada zaskoczeniem. Obywatele Arabii Saudyjskiej, którzy zaczęli oddawać się śniegowemu szaleństwu, między innymi lepiąc bałwany, już zostali upomniani przez islamskich przywódców duchownych.

Podziel się
Komentarze0
Bałwan ze śniegu na pustyni w Arabii Saudyjskiej Fot. Aalthekair / Twitter / screen Twitter

W wyniku opadów deszczu ze śniegiem w wielu miastach Arabii Saudyjskiej utworzyły się zatory błotne, które skutecznie sparaliżowały ruch w części kraju. Wielu mieszkańców arabskiego państwa postanowiło skorzystać z okazji i spędzić wolny czas, oddając się zabawom na śniegu.

Tym, którzy zaczęli lepić bałwany, imamowie postanowili przypomnieć, że takie zachowanie w świetle islamu uznawane jest za przestępstwo religijne. Koran zabrania bowiem tworzenia wizerunków ludzi czy zwierząt w jakiejkolwiek formie, nawet w ramach zabawy. Można za to lepić przedmioty nieożywione, takie jak budynki, statki czy owoce. Podobne zakazy religijne wydawane były już w przeszłości, przy okazji opadów śniegu.

Poniżej przykład „nielegalnego” bałwana, który został zrobiony przy okazji opadów śniegu w zeszłym roku.

Komentarze do: W Arabii Saudyjskiej spadł śnieg. Mieszkańcy mają zakaz… lepienia bałwanów