Szukaj

Udało mu się dostać na studia medyczne, bo… udawał czarnego. Mina dziennikarza CNN bezcenna [WIDEO]

09-08-2017 13:33

Vijay Jojo Chokal-Ingam, Amerykanin pochodzenia indyjskiego, swoją pomysłową akcją udowodnił, jak rasistowska i absurdalna jest polityka uczelni w USA, które sztucznie promują mniejszości etniczne podczas rekrutacji na studia.

Podziel się
Komentarze0
Vijay Jojo Chokal-Ingam,

Młody student marzył, aby dostać się na uczelnię medyczną. Zdawał sobie jednak sprawę, że jego wyniki naukowe są zbyt słabe. Jednocześnie Chokal-Ingam zauważył, że czarnoskórzy i Latynosi są na uprzywilejowanej pozycji w procesie rekrutacji. Mężczyzna mający pochodzenie hinduskie postanowił więc przyciemnić sobie kolor skóry i udawać Afroamerykanina. O dziwo jego plan zakończył się pełnym sukcesem i Chokal-Ingam dostał się na upragnione studia medyczne.

Koniecznie przeczytaj: Nie tylko na polskich ulicach jest gorąco. Manifestacje w USA przebiegają zdecydowanie mniej pokojowo [WIDEO]

Czytaj też: Zmiana oskarża PiS o zdradę. Chodzi o wizytę Donalda Trumpa

Nieprawdopodobną wydawałoby się historię mężczyzna opisał w książce „Almost Black” (Prawie Czarny). Chokal-Ingam absurdalną politykę amerykańskich uczelni afirmacyjnych krytykował m.in. w telewizji.

Mam nadzieję, że Prezydent Trump zniesie ustawę afirmacyjną tak samo, jak Lincoln zniósł niewolnictwo - powiedział w CNN, co chyba nie szczególnie spodobało się dziennikarzowi lewicowej stacji.

 

 

Warto przeczytać: Dlaczego zginęła Justine Ruszczyk? Max Kolonko podkreśla, że zastrzelił ją policjant, który był muzułmańskim imigrantem [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: