Szukaj

Tłumaczka zgwałcona w obozie dla imigrantów. Kobieta pomagała realizować reportaż o „uchodźcach”

19-10-2016 14:41

Do brutalnego ataku doszło na obrzeżach „dżungli” – nielegalnego obozowiska imigrantów we francuskim Calais. Tłumaczka języka paszto, która pomagała dziennikarzowi w realizacji reportażu, została zaatakowana przez trzech Afgańczyków i zgwałcona. Sprawcy nadal pozostają na wolności.

Podziel się
Komentarze0
Dżungla Calais - miasteczko imigrantów Fot. malachybrowne / wikimedia.org / CC BY 2.0

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2 w nocy. Pochodząca z Afganistanu 38-letnia tłumaczka towarzyszyła francuskiemu dziennikarzowi, który chciał zrealizować materiał o dzieciach imigrantów z Calais. Zaraz po wejściu do obozowiska oboje zostali zaatakowani przez grupę trzech Afgańczyków, którzy początkowo planowali napad w celach rabunkowych. Jednak jeden z mężczyzn odciągnął na bok tłumaczkę i grożąc jej nożem, zgwałcił. Dwoje pozostałych imigrantów, również uzbrojonych w noże, przytrzymywało dziennikarza.

Po całym zajściu sprawa została zgłoszona na policję. Według zeznań ofiar, wszyscy trzej napastnicy mówili po pasztuńsku. Prokuratura nie ma wątpliwości, że są to nielegalni imigranci z Afganistanu. Policja nadal szuka sprawców.

Tłumaczka, która została zgwałcona przez imigrantów, na stałe mieszka w Paryżu. Pochodząca z Afganistanu kobieta od paru miesięcy współpracowała z francuskim dziennikarzem, który realizował materiał dla France 5. Stacja zadeklarowała, że obejmie opieką ofiary ataku.

Francuskie władze zapowiedziały, że nielegalne obozowisko w Calais zostanie zlikwidowane przed nadejściem zimy. Zamieszkujący „dżunglę” imigranci mają być rozlokowani w 164 ośrodkach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Więcej na ten temat tutaj: Obozowisko imigrantów w Calais ma zostać całkowicie zlikwidowane.

Komentarze do: Tłumaczka zgwałcona w obozie dla imigrantów. Kobieta pomagała realizować reportaż o „uchodźcach”