Szukaj

Dziki szturm imigrantów na Europę. Kilkudziesięciu policjantów rannych, jeden stracił oko [WIDEO]

03-01-2017 20:52

Grupa około 1000 imigrantów postanowiła wykorzystać sylwestrową noc, aby przedostać się z Maroka do Hiszpanii. W tym celu przypuszczono niezwykle brutalny szturm na sześciometrowy płot znajdujący się na granicy hiszpańskiej enklawy Ceuta na wybrzeżu Maroka.

Podziel się
Komentarze0
Imigranci forsują granicę Maroka z Hiszpanią Fot. RT / YouTube / screen YouTube

Przekroczenie hiszpańskiej granicy pozwoliłoby imigrantom znaleźć się na terenie Unii Europejskiej, gdzie mogliby starać się o azyl lub wędrować dalej w głąb Starego Kontynentu. Na terenie Maroka znajdują się dwie hiszpańskie enklawy, które formalnie stanowią terytorium tego kraju.

Szturm rozpoczął się w niedzielę o godzinie 04.00 nad ranem. 1000 imigrantów rzuciło się na ogrodzenie. Interweniowała policja i straż graniczna. W stronę funkcjonariuszy poleciały ciężkie kamienie i metalowe pręty. W walce ze służbami imigranci używali też łomów i desek. W wyniku starć zostało rannych 50 policjantów z Maroka i 5 z Hiszpanii. 10 funkcjonariuszy odniosło poważne obrażenia, jeden stracił oko.

Koniecznie przeczytaj: Zamaskowany, z atrapą broni i flagą ISIS próbował przejść przez granicę. Jaka była reakcja służb? [WIDEO]

Czytaj też: Młoda kobieta próbowała przemycić 19-letniego imigranta w… walizce [WIDEO]

Dwóch imigrantów odniosło poważne obrażenia. Po wyleczeniu mają zostać deportowani. Władze Maroka zapowiedziały, że aresztowani w czasie zamieszek imigranci zostaną odesłani do krajów, skąd pochodzą.

Ogrodzenie, które zostało zaatakowane ma 6 metrów wysokości i jest wyposażone w zaawansowany system monitoringu. Media opisywały atak imigrantów jako „niezwykle brutalny i zorganizowany”.

Warto przeczytać: W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: