Szukaj

Smutna żaba Pepe uznana za… antysemitę!

29-09-2016 13:28

Ciesząca się sporą popularnością w sieci smutna żaba Pepe umieszczona została na „czarnej liście” żydowskiej organizacji ADL (Liga Antydefamacyjna, Liga Przeciwko Zniesławieniu). Bohatera internetowych memów uznano za symbol nienawiści i antysemityzmu. Cóż więc złego, zdaniem Żydów zrobiła niewinnie wyglądająca rysunkowa żaba?

Podziel się
Komentarze0
Smutna żaba Pepe, mem

Pepe, a dokładnie „sad frog meme” to popularny internetowy mem, który został oparty o rysunkową postać stworzoną w 2005 r. przez Matta Furie. Najczęściej rysunek zielonej smutnej żaby wyraża zawód lub niezadowolenie z obrotu jakiejś sprawy, którym towarzyszy komentarz w stylu „Feels bad man”. Niekiedy postać Pepe okazuje też zadowolenie („Feels good man”) z zaistniałej sytuacji.

Koniecznie przeczytaj: Żydzi domagają się przyjmowania muzułmańskich uchodźców w USA

Czytaj też: Michalkiewicz zastanawia się, co Andrzej Duda obiecał Żydom w Nowym Jorku

Większość memów z wykorzystaniem kreskówkowej żaby nie odnosi się do tematów politycznych, zdarzają się jednak ilustracje, na których Pepe przebrany jest za Hitlera, członka Ku Klux Klanu czy stereotypowego Żyda.

Antysemici nie mają wstydu.(…)Wizerunek postaci z kreskówki jest nadużywany. Początkowo może wydawać się atrakcyjny, ale ostatecznie rozpowszechnia nienawiść w mediach społecznościowych – tak swoją decyzję uzasadniała ADL.

ADL (Anti-Defamation League) to amerykańska organizacja założona przez Żydów, której celem jest walka z „przejawami antysemityzmu”. Widać poprawność polityczna osiągnęła już ten moment, kiedy nawet rysunek zielonej żaby jest uznawany za symbol szerzący nienawiść.

Warto przeczytać: Internauci oburzeni repliką Messerschmitta

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: