Szukaj

Sąd w Wielkiej Brytanii skazał na więzienie mężczyznę, którzy rzucał bekonem w muzułmanki [WIDEO]

02-07-2017 14:07

Na Zachodzie „rasistowskie ataki motywowane nienawiścią” karane są bardzo surowo. Angielski sąd nie okazał zrozumienia dla mężczyzny, który zaatakował dwie muzułmanki idące ulicą… bekonem.

Podziel się
Komentarze0
Brytyjczyk rzuca bekonem w muzułmanki Fot. London Bulletin / YouTube / screen YouTube

Do zdarzenia doszło 8 czerwca w Enfield (jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu). Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak Alex Chivers podchodzi do dwóch muzułmańskich kobiet – matki z córką, a następnie rzuca w stronę młodszej z nich bekonem. 36-letni Brytyjczyk nazwał ją również „dzi**ą ISIS”. Zaatakowana muzułmanka od razu zgłosiła sprawę na policję.

Mężczyzna dla ukrycia swojej tożsamości założył kask i narciarskie google, jednak policji udało się go szybko odnaleźć. Nagranie, które zarejestrował jego kolega, posłużyło jako dowód w sprawie.

Koniecznie przeczytaj: Uczestnik manifestacji KOD skazany za handel kobietami

Czytaj też: Polski kierowca zaatakowany. Brytyjczyk wpadł w szał [WIDEO]

Sąd skazał Brytyjczyka na 38 tygodni więzienia – 26 za napaść i 12 za naruszenie porządku publicznego. 36-latek musi również zapłacić grzywną w wysokości 115 funtów (ok. 560 złotych).

Reakcja brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości była szybka i bezlitosna. Zastanawia tylko, dlaczego równie surowo na Zachodzie nie są traktowani muzułmańscy imigranci, który często dopuszczają się o wiele poważniejszych wykroczeń niż rzucanie w ludzi jedzeniem.

Warto przeczytać: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: