Szukaj

Przeciwnicy Trumpa podpalili flagę USA i krzyczeli „J**ać białą Amerykę” [WIDEO]

10-11-2016 16:00

Po wczorajszej porażce Clinton część jej zwolenników postanowiła wyjść na ulicę. Protesty trwają w wielu miastach, m.in. Nowym Jorku, Bostonie, Seattle, Filadelfii i Chicago. Manifestację zorganizowali także studenci na kampusie w Waszyngtonie, gdzie wśród okrzyków „J**ać białą Amerykę” spalono flagę USA.

Podziel się
Komentarze0
Protesty przeciwników Trumpa Fot. NowThis / Facebook

Grupa studentów zorganizowała na kampusie w stolicy USA manifestację, w czasie której podpalono amerykańską flagę. Wśród krzyków dało się słyszeć hasła „J**ać białą Amerykę” i „j**ać Donalda Trumpa”. Okazało się, że nie wszyscy zgromadzenie byli przekonani do tej „inicjatywy”. Niektóre osoby próbowały gasić płonącą flagę, doszło też do przepychanek.

To nie pierwszy raz, kiedy protestujący przeciwnicy Trumpa podpalają amerykańską flagę. Podobny incydent na nagraniu poniżej:

Manifestacje osób niezadowolonych z wyniku wyborów trwają od wczoraj. W niektórych miejscach protesty zamieniły się w zamieszki. W Nowym Jorku zamknięto Trump Tower, gdzie obecnie mieszka przyszły prezydent USA. Na Manhattanie protestowało około tysiąca osób, 60 najbardziej agresywnych uczestników aresztowała policja. Zwiększono też środki bezpieczeństwa wokół Białego Domu, gdzie masowo gromadzą się przeciwnicy Trumpa. Większość protestujących to Latynosi i czarnoskórzy Amerykanie.

Komentarze do: Przeciwnicy Trumpa podpalili flagę USA i krzyczeli „J**ać białą Amerykę” [WIDEO]