Szukaj

Australijska senator przyszła do parlamentu ubrana w burkę. Chciała zwrócić uwagę na poważny problem [WIDEO]

21-08-2017 16:40

Przewodnicząca australijskiej antyimgranckiej partii Jeden Naród Pauline Hanson postanowiła w dość obrazowy sposób zamanifestować poglądy prezentowane przez jej ugrupowanie. Prawicowa senator przez 20 minut siedziała w burce.

Podziel się
Komentarze0
Australia, senator w burce Fot. eli_barbur / Twitter / screen

Założenie przez polityk muzułmańskiego stroju zakrywającego całkowicie twarz miało zwrócić uwagę na zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego wynikające z niemożności zidentyfikowania osoby noszącej burkę. Happening był elementem kampanii jej partii, która przeciwna jest masowemu napływowi muzułmańskich imigrantów do Australii. Hanson zaznaczyła, że ogromna większość jej rodaków jest za wprowadzeniem zakazu noszenia burki.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Czytaj też: Tak muzułmanie przejmują angielskie miasta. Wymowny napis w Birmingham to tylko jeden z wielu przykładów [FOTO]

Akcja senator nie spodobała się części deputowanych. Pojawiły się oskarżenia, że jest to atak wymierzony w islamską mniejszość religijną, a zakaz noszenia burki stanowiłby przejaw dyskryminacji.

Ośmieszanie tej społeczności, spychanie jej do narożnika, kpiny z jej religijnych strojów, jest oburzające i prosiłbym panią o zastanowienie się nad swoim zachowaniem – mówił oburzony prokurator generalny.

Warto przeczytać: Wymowna scenka. Imigranci z Afryki podrywają grube Niemki. „Panujemy nad nimi. Jesteśmy królami!” [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: