Szukaj

PE ratyfikował porozumienie paryskie czyli... walka z „globalnym ociepleniem” trwa w najlepsze

05-10-2016 11:29

Parlament Europejski ratyfikował porozumienie klimatyczne z Paryża. Za przyjęciem konwencji było 610 eurodeputowanych, przeciw 38, od głosu wstrzymało się 31. Unia Europejska chce w ten sposób przodować w „ambitnej polityce klimatycznej” i zatrzymać wzrost temperatury na świecie poniżej 2 st. Celsjusza w porównaniu z epoką przedindustrialną. Tak więc UE znowu prowadzi kuriozalną walkę z globalnym ociepleniem, którego oczywiście nie ma.

Podziel się
Komentarze0
Parlament Europejski, Strasburg Fot. Diliff / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0

Ratyfikacja porozumienia z Paryża przez Parlament Europejski miała na celu przyśpieszenie wejścia w życie konwencji klimatycznej. Zgodę na jej przyjęcie wyrazili wcześniej ministrowie wszystkich państw członkowskich, w tym także Polski. Po głosowaniu w Europarlamencie dokument o ratyfikacji został podpisany przez przewodniczącego PE, Martina Schultza. Teraz przepisy „chroniące klimat” mają zacząć obowiązywać jeszcze przed końcem tego roku.

Celem konwencji, poza oczywiście „zatrzymaniem” wzrostu temperatur na Ziemi, ma być ograniczenie do 2030 r. emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 40%.

Tym, którzy wierzą w mit globalnego ocieplenia, przypominamy parę faktów z tym związanych: Globalne ocieplenie to mit. Holenderscy naukowcy opublikowali dowody

Komentarze do: PE ratyfikował porozumienie paryskie czyli... walka z „globalnym ociepleniem” trwa w najlepsze