Szukaj

Norwegia broni się przed imigrantami. Buduje płot na granicy z Rosją

24-10-2016 22:22

Norwegia rozpoczęła budowę płotu na granicy z Rosją. Ogrodzenie o długości 200 metrów i wysokości 3,5 metra ma zwiększyć bezpieczeństwo północnej części strefy Schengen. Tzw. szlak arktyczny jest chętnie wykorzystywany przez migrantów z Biskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy tą drogą przedostają się do Europy.

Podziel się
Komentarze0
Flaga Norwegii na maszcie na tle nieba Fot. Kjell Jøran Hansen / flickr.com / CC BY 2.0

Norwegia, która uchodzi raczej za „postępowe” i „tolerancyjne” państwo, postanowiła zaostrzyć przepisy antyimigracyjne. W 2016 r. do tego kraju przyjechało już 5,5 tys. uchodźców, mimo że mieli oni pozwolenia na pobyt w Rosji. Co ciekawe, wielu imigrantów wykorzystuje lukę z prawie norweskim, która pozwala przekraczać granicę… na rowerze. Teraz Norwedzy chcą to zmienić i zatrzymać napływ do ich kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Budowa płotu na granicy z Rosją ma stanowić wzmocnienie północnej strefy Schengen. Koszt wybudowania ogrodzenia o długości 200 metrów i wysokości 3,5 metra szacowany jest na pół miliona dolarów. Norwegowie chcą zdążyć z ukończeniem płotu jeszcze przed okresem zimowym.

Poniżej nagranie z budowy płotu:

Komentarze do: Norwegia broni się przed imigrantami. Buduje płot na granicy z Rosją