Szukaj

Napastnik z Ohio był muzułmańskim uchodźcą z Somalii

29-11-2016 16:39

W czasie poniedziałkowego ataku na kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w amerykańskim stanie Ohio ciężko rannych zostało jedenaście osób. Mężczyzna, który najpierw taranował ludzi samochodem, a potem atakował kolejne osoby rzeźnickim nożem, został zastrzelony na miejscu.

Podziel się
Komentarze0
Zakrwawiony nóż Fot. Maarten Van Damme / flickr.com / CC BY 2.0

Stacja NBC News, która powołuje się na źródła w policji, podała, że sprawcą był pochodzący z Somalii muzułmanin Abdul Razak Ali Artan, który studiował na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Mężczyzna otrzymał status uchodźcy. Według informacji podawanych w mediach Somalijczyk miał około 18-20 lat i do USA przyjechał dwa lata temu wraz z rodziną.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Policja poinformowała, że nie wyklucza ataku terrorystycznego. Niektóre media donosiły, że dzień przed zamachem Somalijczyk umieścił na swoim Facebooku wpis, w którym potępiał ostatnie „ataki” na muzułmanów w USA.

Do tragicznych wydarzeń doszło w poniedziałek przed godziną 10.00 rano czasu lokalnego. Napastnik najpierw z dużą szybkością wjechał samochodem w idących ulicą ludzi, następnie wysiadł z auta i zaczął ranić rzeźnickim nożem przypadkowo spotkane osoby. Mężczyznę zastrzelił funkcjonariusz policji.

Warto przeczytać: Zamach terrorystyczny na chrześcijańską świątynię w Kairze. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: