Szukaj

Muzułmanka w „Playboyu”? Kontrowersyjna okładka magazynu

29-09-2016 17:23

W najnowszym wydaniu „Playboya” szykuje się spora kontrowersja. Wszystko za sprawą 22-letniej Noor Tagouri, dziennikarki serwisu Newsy.com, która jako pierwsza muzułmanka ukaże się na łamach czasopisma ubrana w hidżab. Już teraz jej postawa wywołuje na całym świecie skrajne opinie.

Podziel się
Komentarze0
Noor Tagouri w Playboy, 2016 Fot. Noor Tagouri / Twitter / screen Twitter

Od pewnego czasu „Playboy” mocno zmienia swój wizerunek. Po tym jak na początku roku magazyn zrezygnował z publikowania całkiem nagich zdjęć, teraz znowu jest o nim głośno. W październikowym numerze ukaże się sesja z 22-letnią Amerykanką z libijskimi korzeniami, która zaprezentuje się ubrana w dżinsy, trampki, skórzaną kurtkę oraz hidżab czyli tradycyjne muzułmańskie nakrycie głowy

Sesja wywołuje duże emocje, a sama modelka zyskała już wielu zwolenników, jak i przeciwników. Negatywne komentarze pochodzą głównie ze świata islamu, którego przedstawiciele uważają „Playboya” za niewłaściwe miejsce dla muzułmanki. Z drugiej strony wiele osób chwali Tagouri za odważną decyzję, szczególnie w kontekście bardzo restrykcyjnego w stosunku do kobiet prawa szariatu.

Czasopismo już pod koniec zeszłego roku zapowiedziało zmianę profilu gazety, uznając zdjęcia nagich kobiet za „passé”. Charakter publikowanych fotografii ma zostać dostosowany do amerykańskiego prawa, w wyniku czego byłyby one dostępne dla osób powyżej 13. roku życia. Dyrektor zarządzający magazynu Scott Flanders chce, aby pismo przyciągnęło aktywnych zawodowo mężczyzn, którzy mogliby czytać je w pracy.

Pomimo kolejnych prób dopasowania się do światowych trendów, sytuacja ekonomiczna pisma ciągle się pogarsza. Podczas gdy w 1975 roku gazeta osiągała sprzedaż w wysokości 5,6 mln egzemplarzy, obecnie liczba ta spadła do skromnych 800 tysięcy.

Komentarze do: Muzułmanka w „Playboyu”? Kontrowersyjna okładka magazynu