Szukaj

Moskwa europejską stolicą islamu? [WIDEO]

26-06-2017 12:30

Nie Londyn czy Paryż, lecz stolica Rosji okazuje się najbardziej zislamizowanym miastem w Europie. Co czwarty obywatel Rosji jest dziś muzułmaninem. Na zakończenie ramadanu na ulice wyległy tłumy wyznawców Allaha.

Podziel się
Komentarze0
Moskwa, zakończenie ramadanu, 2017 Fot. Smit2332 / youtube / screen YouTube

Według danych, podanych niedawno przez szefa komisji kultury rosyjskiej Dumy Stanisława Goworuchina, co czwarty mieszkaniec Rosji to muzułmanin. Wynika z tego, że islam ma u naszego wschodniego sąsiada aż 36 milionów wyznawców. To ogromny wzrost, ponieważ poprzednie dane mówiły o 20 milionach ludzi.

Kierowane przez Putina państwo przez ostatnie lata próbowało odwoływać się jednocześnie do tradycji carskich i Związku Sowieckiego, swoją tożsamość opierając na nacjonalizmie i prawosławiu. Rzeczywistość jednak ostro weryfikuje tak obrany kurs rosyjskich władz.

Koniecznie przeczytaj: 100 tys. muzułmanów świętowało zakończenie ramadanu w Birmingham [WIDEO]

Czytaj też: PILNE! Samochód wjechał w tłum muzułmanów w Newcastle [WIDEO]

Podczas obchodów Id al-Fitr, święta dziękczynienia obchodzonego przez muzułmanów na zakończenie ramadanu, na ulice Moskwy wyległy tłumy wyznawców Allaha. Według różnych danych, w liczącej 13 milionów mieszkańców Moskwie muzułmanów są aż 3 miliony.

Symboliczny był list od prezydenta Putina, odczytany wiernym przez  głównego muftiego Rosji, szejka Rawila Gajnutdina, w którym przywódca Rosji podkreślił udział muzułmanów w życiu społecznym i kulturalnym swojego kraju. 

Warto przeczytać: Europejscy muzułmanie nie chcą potępić terroryzmu

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: