Szukaj

Merkel wygwizdana przez tłum, który nazwał ją zdrajczynią

04-10-2016 12:27

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Jedności Niemiec, kanclerz Angela Merkel i prezydent Joachim Gauck zostali wygwizdani przez tłum ludzi. Zgromadzeni w poniedziałek w Dreźnie demonstracji protestowali przeciwko polityce imigracyjnej niemieckiego rządu. Uczestnicy manifestacji mieli transparenty z napisami „Merkel dyktator"” i „Merkel musi odejść”.

Podziel się
Komentarze0
Angela Merkel podczas przemówienia Fot. Metropolico.org / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Kilkaset osób, po pojawieniu się Merkel i Gaucka zaczęło krzyczeć „Zdrajcy narodu”, „Zjeżdżajcie”. Interweniowała policja, która zepchnęła demonstrujące osoby na bok. Wśród uczestników manifestacji byli zwolennicy antyislamskiej PEGIDY (Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu). Ruch zorganizował po południu marsz, aby wyrazić swój sprzeciw wobec sprowadzania kolejnych muzułmańskich imigrantów do Europy. W demonstracji wzięło udział 4-5 tys. osób.

Bezpieczeństwa w Dreźnie w czasie obchodów Dnia Jedności Niemiec strzegło aż 2,6 tys. funkcjonariuszy policji. Ulice zablokowano specjalnymi betonowymi zaporami – miało to zapobiec atakowi terrorystycznemu z użyciem pojazdu (zapewne w związku z zamachem w Nicei, w którym terrorysta stratował tłum ludzi ciężarówką).

Kilka dni przed uroczystościami w mieście doszło do ataków na centrum kongresowe i meczet. Służby jeszcze nie znalazły sprawców. W niedzielę z kolei podpalono trzy pojazdy należące do policji.

 

Komentarze do: Merkel wygwizdana przez tłum, który nazwał ją zdrajczynią