Szukaj

Melania Trump podczas oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej nie zakryła głowy chustą

21-05-2017 15:33

Prezydent USA Donald Trump przebywa z oficjalną wizytą w Rijadzie. Zarówno pierwsza dama, jak i córka prezydenta w stolicy Arabii Saudyjskiej wystąpiły bez wymaganego w krajach muzułmańskich nakrycia głowy.

Podziel się
Komentarze0
Melania Trump w Rijadzie Fot. CTodd / twitter / screen Twitter

Rijad to pierwszy etap pierwszej oficjalnej wizyty zagranicznej obecnego prezydenta USA. Według mediów, wybór tego akurat kierunku to próba złagodzenia relacji, napiętych po ostatnich ostrych antymuzułmańskich wypowiedziach Trumpa.

W poprawianiu stosunków ze światem arabskim są jednak granice. Zarówno pierwsza dama Melania Trump, jak i córka prezydenta Ivanka, w Rijadzie pojawiły się bez wymaganego od kobiet w krajach muzułmańskich nakrycia głowy.

Koniecznie przeczytaj: Arabia Saudyjska została członkiem komisji OZN walczącej o… równouprawnienie kobiet

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Takie zachowanie nie jest niczym nowym. Tradycyjnej chusty czy „abai” nie założyły także goszczące w Arabii Saudyjskiej Theresa May czy Angela Merkel. Komentatorzy przypominają jednak, że Trump za taką samą postawę w 2015 roku ostro skrytykował Michelle Obamę, zarzucając ówczesnej pierwszej damie, że obraziła Saudyjczyków.

Niedawno podczas wizyty na Bliskim Wschodzie nakrycia głowy odmówiła też m.in. niemiecka minister obrony. Natomiast w lutym tego roku, kiedy w Iranie gościła szwedzka delegacja na czele z Ann Linde, tamtejszą minister ds. handlu, wszystkie jej członkinie wystąpiły w chustach; w tym samym czasie premier Szwecji Stefan Lofven w rozmowie z prezydentem Iranu miał poruszyć kwestię praw człowieka w tym kraju.

Warto przeczytać: Donald Trump tańczy podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: