Szukaj

„Zmęczony rasizmem”. Marokański imigrant podpalił się w Belgii [WIDEO]

21-04-2017 15:32

38-letni imigrant z Maroka oblał się benzyną i podpalił w Belgii po wyjściu z sądu. W stanie krytycznym, z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wcześniej pisał na swoim koncie na Facebooku, że jest zmęczony rasizmem.

Podziel się
Komentarze0
Marokańczyk podpalił się w Belgii

Belgijska policja podpalenie się imigranta, do którego doszło we wtorek przed budynkiem sądu w mieście Kortrijk uznała za „akt rozpaczy”. Marokańczyk, którego media nazywają Chafikem Hanchim, miał ostatnio problemy osobiste i finansowe. Według ustaleń dziennikarzy niedawno zmarł ojciec mężczyzny. Imigrant prowadził też salon fryzjerski, który został zamknięty po tym, jak inspekcja pracy odkryła, że zatrudniany jest tam nielegalny pracownik. 38-latek, po zapłaceniu grzywny, otworzył kolejny salon na tej samej ulicy, ale znowu miał kontrolę.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant zaczął podpalać samochody. Nie przewidział jednej rzeczy… [WIDEO]

Czytaj też: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Dzień przed podpaleniem się na ulicy, Hanchi opublikował na Facebooku wideo, w którym mówi, że „zmęczony jest rasizmem”, tłumacząc m.in., że ma problemy z urzędem ds. socjalnych. Kilka godzin przed podpaleniem się, imigrant miał poinformować, że „zamierza ze sobą skończyć”.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać imigranta, który wylewa na siebie benzynę i podpala się. Po chwili mężczyzna, którego ogarnęły już płomienie, biegnie w stronę znajdujących się na miejscu zdarzenia strażaków.

Warto przeczytać: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: