Szukaj

Lewicowi aktywiści fetowali usunięcie krzyża. Nie spodziewali się tragicznego końca swojej „zabawy” [WIDEO]

21-07-2017 21:54

Ze wzniesionymi w górę pięściami i przy dźwiękach „Międzynarodówki” hiszpańscy lewacy asystowali przy usuwaniu krzyża, upamiętniającego żołnierzy generała Franco, poległych podczas wojny domowej. Ich „zabawa” skończyła się tragicznie.

Podziel się
Komentarze0
Hiszpania, lewica fetuje usunięcie krzyża Fot. news tv 2 / youtube / screen YouTube

Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas demontażu pomnika w baskijskiej miejscowości Larrabetzu.

Z końcem kwietnia br. miejscowa rada miejska zadecydowała o usunięciu kamiennego obelisku z krzyżem na górze Gaztelumendi, upamiętniającego poległych w 1937 roku żołnierzy gen. Franco. Jego miejsce ma zająć tablica ku czci „walczących o wolność” bojowników „przeciw faszyzmowi”.

Podczas demontażu obelisku, do którego przystąpiono na początku lipca, liczna grupa lewicowych aktywistów manifestowała swoją nienawiść wobec „frankistowskich faszystów”. Niestety, w pewnym momencie przedsięwzięcie wymknęło się spod kontroli.

Koniecznie przeczytaj: Skrajna lewica zachwycona słowami… Adolfa Hitlera. Genialny trolling Antify [WIDEO]

Czytaj też: Polski dżihadysta namawia do ataku na nasz kraj

Chociaż demontaż pomnika wykonywała specjalistyczna firma, a całą operacja nadzorowana była przez upoważnione osoby, doszło do nieszczęścia. Obelisk spadł w miejsce inne, niż planowali wykonawcy demontażu.

W efekcie odłamane kamienne elementy pomnika spadły na gapiów. Poważne obrażenia, w tym złamania kończyn, odniosły trzy osoby. Tylko najlżej ranny czwarty z poszkodowanych nie wymagał hospitalizacji.

Rada miejska Larrabetzu wyraziła solidarność z ofiarami i zapowiedziała wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Chociaż od zakończenia hiszpańskiej wojny domowej minęło już blisko osiem dekad, powstałe wówczas podziały do dziś są żywe w społeczeństwie. Zwłaszcza w kraju Basków, gdzie zarówno środowiska prawicowe, jak i lewicowe opowiadały się przeciwko reżimowi gen. Franco, połączone wspólnym dążeniem do niepodległości.

Warto przeczytać: Według francuskiego uczonego, lewica próbuje wykorzystać islam jako narzędzie

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: