Szukaj

16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

02-10-2016 14:29

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego w środę na spotkaniu omawiali ostatnie szczegóły planowanego ataku na irackie siły rządowe. W pewnym momencie nastąpił wybuch pasa szahida, który uśmiercił 16 dżihadystów, drugie tyle ranił. Zginąć miało wiele ważnych osób powiązanych z ISIS. Teraz Państwo Islamskie nie wie, czy można uznać ich za męczenników.

Podziel się
Komentarze0
Eksplozja w Iraku Fot. bnpositive / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Portal Al-Masdar News, powołując się na informacje uzyskane od lokalnej telewizji, poinformował, że do wybuchu doszło w środę w miejscowości Al-Mahaw, w północnej części Iraku.

Terroryści z ISIS ustalali szczegóły ataku na irackie wojsko. Akcja miała być prawdopodobnie przeprowadzona w najbliższym czasie, gdyż niektórzy bojówkarze Państwa Islamskiego tak bardzo się przygotowali, że mieli już założone pasy szahida. Wybuch nastąpił nieoczekiwanie – najpewniej w związku z wadliwą konstrukcją pasa. Zginęło 16 dżihadystów, dwa razy tyle osób zostało rannych. Według irackich mediów w nieplanowanym wybuchu śmieć poniosło wiele ważnych członków ISIS.

Samobójczy „atak” terrorystów nie skutkował zabiciem wrogów, więc niektórzy zastanawiają się teraz, czy Państwo Islamskie uzna śmierć swoich bojowników za męczeńską.

ISIS ma ostatnio coraz większe problemy w Iraku. Siły rządowe, wspierane przez Zachód i miejscowych Kurdów kontrolują większą część kraju. Teraz iracka armia planuje odbić z rąk terrorystów Mosul, jedyne duże miasto, które jeszcze jest w ręku terrorystów.

Komentarze do: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem