Szukaj

Kolejne porwanie katolickiego księdza

23-09-2016 19:07

W stanie Michoacán, w środkowej części Meksyku kolejny ksiądz zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym tygodniu to już trzecie porwanie katolickiego duchownego w tym kraju. Dwóch wcześniej uprowadzonych księży zostało brutalnie zamordowanych.

Podziel się
Komentarze0
Budynek kościoła po zmroku Fot. Aza Raskin / flickr.com / CC BY 2.0

Ks. José Alfredo López Guillén, 43-letni proboszcz parafii Najświętszej Trójcy w Janamuato w archidiecezji Morelia, zaginął w poniedziałek. W tym samym czasie odkryto włamanie na plebani. Jak podała miejscowa prokuratura, ksiądz został porwany razem z chłopcem, z którym prowadził zbiórkę żywności w miejscowości Purándiro.

Również w poniedziałek odnaleziono ciała dwóch kapłanów, którzy zaginęli w niedzielę w Poza Rica de Hidalgo, w stanie Veracruz. Duchowni mieli związane ręce i liczne rany postrzałowe. Z obrażeń wynika, że byli torturowani. Policja nie znalazła jeszcze sprawców. O morderstwa i ostatnie porwanie podejrzewana jest zorganizowana grupa przestępcza. W Meksyku najczęściej podobnych zabójstw dokonują gangi narkotykowe.

Brytyjski tygodnik katolicki Catholic Herald wskazuje, że Meksyk jest drugim największym krajem katolickim na świecie. Jednocześnie stanowi miejsce wyjątkowo niebezpieczne do prowadzenia posługi kapłańskiej - w ciągu ostatnich w Meksku 10 lat zamordowano kilkudziesięciu duchownych.

Komentarze do: Kolejne porwanie katolickiego księdza