Szukaj

Imigranci, którzy zgwałcili w Szwecji niepełnosprawną kobietę, zostali wypuszczeni na wolność. Mieszkańcy nie wytrzymali

11-10-2016 13:32

Poruszająca się na wózku inwalidzkim kobieta zgłosiła się 2 października na policję w Visby w Gotlandii, twierdząc, że została zgwałcona przez kilku imigrantów. Jak donosi gazeta „Expressen”, policja szybko ujęła sześciu 20-latków oskarżonych o gwałt, ale równie szybko zwolniła ich z aresztu. Mieszkańcy Visby postanowili zareagować.

Podziel się
Komentarze0
Kobieta na wózku inwalidzkim Fot. Erasmus Student Network Int. / flickr.com / CC BY-ND 2.0

Staffan Fredriksson, adwokat poszkodowanej kobiety powiedział, że do gwałtu doszło, kiedy jego klientka wracała taksówką z kolacji ze swoim znajomym. W pewnym momencie poinformowała, że musi skorzystać z toalety. Towarzyszący jej mężczyzna zaproponował, że mogą pójść do jego mieszkania w ośrodku na uchodźców. Nie spodziewając się grożącego się niebezpieczeństwa, kobieta zgodziła się. W środku została zaatakowana przez znajomego. Do niego mieli dołączyć kolejni imigranci. Niepełnosprawna kobieta powiedziała policji, że gwałt trwał kilka godzin, a ona była przerażona i nie miała nawet siły się bronić.

Policja nadal kontynuuje śledztwo w tej sprawie, ale oskarżeni o gwałt zostali już wypuszczeni na wolność. Cała sytuacja oburzyła mieszkańców, który urządzili protesty i obrzucili kamieniami ośrodek dla imigrantów.

Komentarze do: Imigranci, którzy zgwałcili w Szwecji niepełnosprawną kobietę, zostali wypuszczeni na wolność. Mieszkańcy nie wytrzymali