Szukaj

Gwałt zbiorowy w obozie dla uchodźców. Sprawcy to nastoletni Pakistańczycy

29-09-2016 12:23

16-letni Pakistańczyk został zgwałcony przez czterech rówieśników, którzy byli jego rodakami. Wszyscy przebywali w tymczasowym obozie dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos. Nastoletni Pakistańczycy, którzy dopuścili się gwałtu, całe zdarzenie rejestrowali przy pomocy smartfonów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Podziel się
Komentarze0
Imigranci stojący w rzędzie Fot. George Laoutaris / flickr.com / CC BY-ND 2.0

Jak podała grecka policka, Pakistańczycy w wieku 16-17 lat zostali aresztowani w niedzielę w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos pod zarzutem dokonania zbiorowego gwałtu oraz rozpowszechniania pornografii dziecięcej. Czterech młodych imigrantów miało zgwałcić 16-letniego chłopca, pochodzącego również z Pakistanu. Co więcej, sprawcy całe zajście nagrywali przy pomocy telefonów komórkowych.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci, którzy zgwałcili w Szwecji niepełnosprawną kobietę, zostali wypuszczeni na wolność. Mieszkańcy nie wytrzymali

Czytaj też: Imigranci z Syrii grozili strajkiem głodowym, bo nie podobały im się warunki w obozie

Zgwałcony nastolatek został zbadana przez lekarza sądowego i obecnie przebywa pod opieką psychologa.

Niestety opisywane zdarzenie nie jest odosobnionym przypadkiem. W obozach dla uchodźców w całej Europie codziennie dochodzi do pobić czy przestępstw na tle seksualnym, zwłaszcza, że miejsca te są zazwyczaj przepełnione. Na wyspie Lesbos obecnie przebywa 5,8 tys. imigrantów, mimo że obóz przeznaczony jest dla 3,5 osób.

Warto przeczytać: Na eBayu wystawiono na sprzedaż niemowlę. Rodzice to uchodźcy

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: