Szukaj

Doradca Trumpa zdradza, kiedy nowy prezydent zajmie się zniesieniem wiz dla Polaków

26-11-2016 13:08

William „Bill” Ciosek, doradca prezydenta elekta do spraw Polski i Polonii amerykańskiej, powiedział, że wśród priorytetów na pierwsze 100 dni urzędowania Donalda Trumpa znalazła się kwestia zniesienia wiz dla Polaków.

Podziel się
Komentarze0
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Zniesienie wiz musi co prawda zatwierdzić Kongres, ale on (Trump) zaliczył to do priorytetów w ciągu pierwszych stu dni urzędowania. Ponieważ Polska i USA będą za Trumpa bliskimi naturalnymi sprzymierzeńcami, mającymi podobną antyglobalistyczną filozofię, tak że inne postulaty Polaków mają szanse stać się rzeczywistością – mówił Ciosek.

Doradca prezydenta elekta zauważył też, że Trump mówił już w Chicago, że jest zdecydowanym zwolennikiem zniesienia wiz dla Polaków.

Ciosek dodał też, że według niego Stany Zjednoczone rządzone przez Donalda Trumpa staną się bliskimi sojusznikami Polski, m.in. ze względu na zbieżność konserwatywnych poglądów.

Trump podziela poglądy rządu polskiego na temat ochrony granic, historii, dziedzictwa, wartości duchowych i religijnych, tożsamości narodowej oraz kultury – powiedział Ciosek, który stwierdził, że prezydentura Republikanina może przypominać rządy Reagana.

Trump będzie taki jak Reagan. Obiecał wzmocnić amerykańską siłę militarną. Wierzy w budowanie pokoju poprzez siłę. Potężna militarnie i gospodarczo Ameryka zagwarantuje bezpieczeństwo także Polsce, Europie Wschodniej i NATO - zaznaczył.

Komentarze do: Doradca Trumpa zdradza, kiedy nowy prezydent zajmie się zniesieniem wiz dla Polaków