Szukaj

Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

10-11-2016 19:30

Donald Trump jako kandydat Republikanów na prezydenta przez środowisko amerykańskich katolików odbierany był różnie, zwłaszcza, że dwa tygodnie temu został skrytykowany przez papieża Franciszka za propozycję wybudowania muru na granicy z Meksykiem. Niemniej jednak w czasie wyborów katolicy deklarowali poparcie głównie dla Trumpa.

Podziel się
Komentarze0
Wiadomość Donalda Trumpa do katolików Fot. Nihil diximus / YouTube / screen YouTube

Donald Trump zdecydował się wystosować wiadomość kierowaną specjalnie do katolików. Na początku prezydent elekt podkreślił, jak ważną rolę odgrywali oni w historii Stanów Zjednoczonych.

Katolicy odegrali ważną rolę w historii Ameryki. Ameryka rosła w siłę dzięki pracującym katolikom. Od Nowego Jorku do Kalifornii, ich działalność jest wyjątkowa i wspaniała. Od stania na straży praw obywatelskich po edukowanie milionów dzieci, służenie biednym i działalność w ruchach pro-life – księża i świeccy mieli niezliczony wkład w sukces Ameryki.

Koniecznie przeczytaj: Europoseł PiS mówi o polskim pochodzeniu Trumpa i jego babci ze Lwowa. Wiedzę oparł na memie!

Czytaj też: Donald Trump urodził się w Pakistanie? Ta telewizja pokazała dowód

Trump zaznaczył też, że do tej pory rząd był w opozycji do Kościoła i katolików. Prezydent-elekt zadeklarował, że teraz ta sytuacja diametralnie się zmieni.

Politycy w Waszyngtonie byli do tej pory wrodzy Kościołowi i katolikom. Moja deklaracja będzie stała ramię w ramię z amerykańskimi katolikami, by promować wartości, które wspólne wyznajemy, jako chrześcijanie i Amerykanie. Niech Bóg wam błogosławi. Niech Bóg błogosławi Amerykę. Sprawimy, aby Ameryka znowu stała się wielka.

Warto przeczytać: Donald Trump ma już dość podważania jego wygranej. Mówi o oszustwach wyborczych i nielegalnie oddanych głosach

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: