Szukaj

Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

01-12-2016 11:27

Donald Trump z związku z wygraną w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oświadczył, że zrezygnuje z prowadzenia swojego biznesu, aby uniknąć konfliktu interesów. Republikanin podkreślił, że chce w pełni skupić się na sprawowaniu urzędu prezydenta USA.

Podziel się
Komentarze0
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Informację o rezygnacji z prowadzenia interesów prezydent elekt przekazał na Twitterze. Republikanin dodał, że szczegóły zostaną przekazane na konferencji 15 grudnia. Już teraz jednak zapowiedział, że funkcje związane z zarządzaniem Trump Organization przejmą jego dorosłe dzieci.

15 grudnia zorganizuję konferencję prasową, na której obecne będą moje dzieci, aby przedyskutować fakt, iż opuszczam swój świetny biznes, żeby w pełni skupić się na rządzeniu krajem, po to by Ameryka znów była wielka! - napisał na Twitterze Donald Trump.

Imperium biznesowe jakim zarządza miliarder do małych nie należy. Według informacji podawanych przez CNN Trump zasiada w zarządach ponad 500 firm, spora część tych przedsiębiorstw ma zasięg międzynarodowy i działa w 25 krajach na całym świecie, m.in. w Katarze czy Arabii Saudyjskiej. „Forbes” niedawno oszacował, że majtek prezydenta elekta jest warty 4,5 mld dolarów.

Amerykanie są pod wrażeniem decyzji Trumpa, zwłaszcza, że prawo wcale nie nakazuje przyszłemu prezydentowi rezygnować z prowadzenia interesów biznesowych. Poświecenie w imię dobra kraju muszą nawet docenić jego przeciwnicy. Dodajmy też, że niedawno Trump zapowiedział, że zrzeknie się pensji, jaką miał otrzymywać za sprawowanie urzędu.

Komentarze do: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu