Szukaj

Zginęli w katastrofie lotniczej. Na koncertach w Polsce śpiewali „Czerwone maki na Monte Cassino” [WIDEO]

25-12-2016 23:54

Członkowie Chóru Aleksandrowa znajdowali się na pokładzie rosyjskiego samolotu, który w niedzielę rano rozbił się na Morzu Czarnym. Nikt z 92 pasażerów nie przeżył katastrofy. Reprezentacyjny chór rosyjskiej armii koncertował również w Polsce, gdzie wykonywał wiele znanych nam utworów, w tym „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Podziel się
Komentarze0
Chór Aleksandrowa - koncert w Bielsku-Białej w 2006 r. Fot. Bieniecki Piotr / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

Chór Aleksandrowa, akademicki chór męski Armii Rosyjskiej powstał w 1928 r. jako Zespół Krasnoarmiejskiej Pieśni Centralnego Domu Armii Czerwonej im. Michaiła Frunzego. Po raz pierwszy zespół wystąpił przed Józefem Stalinem w 1933 roku. Od tego czasu towarzyszy wielu uroczystościom państwowym, koncertuje również po całym świecie. Chór Aleksandrowa wielokrotnie przyjeżdżał również do Polski.

Rosyjski zespół w czasie koncertu w Krakowie w 2015 r. wykonał m.in. legendarną pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”. Nagranie poniżej:

Chór Aleksandrowa wykonywał także inne znane pieśni w języku polskim m.in. „Hej sokoły”, „Brunetki, blondynki”, „Oczy czarne” czy utwór z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”.

Zespół wykonuje głównie pieśni patriotyczne i żołnierskie, choć w ostatnich latach nie brakowało również coverów międzynarodowych przebojów. Po katastrofie rosyjskiego samolotu z artystami Chóru Aleksandrowa na pokładzie, furorę w sieci robi ich wykonanie utworu Adele „Skyfall”.

Komentarze do: Zginęli w katastrofie lotniczej. Na koncertach w Polsce śpiewali „Czerwone maki na Monte Cassino” [WIDEO]