Szukaj

Absurdalny protest przeciwko Trumpowi. Palą buty New Balance

12-11-2016 16:07

Część Amerykanów okazuje swoje niezadowolenie z wygranej w wyborach Donalda Trumpa. Na ulicach trwają protesty, które w niektórych miastach przeradzają się w zamieszki. Ale nie tylko, grupa zwolenników Hillary Clinton w formie sprzeciwu pali buty New Balance.

Podziel się
Komentarze0
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Wszystką za sprawą wypowiedzi rzecznika New Balance dla „The Wall Street Journal”. „Dzięki zwycięstwu Trumpa, pewne sprawy pójdą we właściwym kierunku” – to stwierdzenie przedstawiciela amerykańskiej firmy, Matte’a LeBrettona wystarczyło, aby rozjuszyć przeciwników prezydenta-elekta.

Firma poparła Trumpa, dlatego, że sprzeciwia się on wielkim handlowym umowom takim jak TPP, które są przede wszystkim korzystne dla wielkich międzynarodowych korporacji produkujących poza Stanami Zjednoczonymi. Duże koncerny przenoszą produkcję np. do Azji i dzięki temu tną koszty, w przeciwieństwie do New Balance, która jako jedyna duża sportowa marka produkuje wyłącznie na terenie USA.

Taka postawa firmy nie przemawia jednak do zwolenników Hillary Clinton, którzy w formie protestu palą buty New Balance lub wyrzucają je. Oczywiście większość z takich osób, chwali się tym w Internecie.

Komentarze do: Absurdalny protest przeciwko Trumpowi. Palą buty New Balance