Szukaj

Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

08-10-2017 20:42
Awans Polski na MŚ w Rosji Fot. Łączy nas piłka‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po wygranym meczu z Czarnogórą Polska zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 r. w Rosji. Nasza reprezentacja po raz ósmy w historii zagra na mundialu.

Zwycięstwo z Czarnogórą w dzisiejszym spotkaniu wydawało się pewne. Już w 16 minucie po golach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego „Biało-Czerwoni” prowadzili 2:0. Mecz szybko klimatem zaczął przypominać niedzielne leniwe popołudnie. Jednak remis z końcówce meczu zapewnił kibicom dodatkowe emocje. Golami w 78 minucie, a potem w 83. Czarnogóra wyrównała wynik i Polacy musieli odrabiać straty.

Na szczęście nasi zawodnicy pokazali klasę i już kilka minut później, po strzale Roberta Lewandowskiego (85’) i późniejszym samobójczym golu Filipa Stojkovića (87’) prowadziliśmy 4:2. Czarnogóra nic nie mogła nam już zrobić.

Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie oglądało na żywo prawie 58 tys. kibiców. Po spotkaniu rozpoczęła się prawdziwa feta.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda w szatni polskiej reprezentacji. Furorę zrobiły muzyka w tle i żart Sławomira Peszko [WIDEO]

Polska wygrała swoją grupę i awansowała z pierwszej pozycji, co na pewno ułatwi nam start na przyszłorocznych finałach piłkarskich mistrzostwach świata. Po tym zwycięstwie Adam Nawałka został pierwszym w historii polskiej piłki selekcjonerem, który zapewnił „Biało-Czerwonym” awans zarówno na mistrzostwa Europy, jak i na mundial. Jakby rekordów było mało, Robert Lewandowski jest bliski zdobycia tytułu króla strzelców eliminacji MŚ. Nasz napastnik wyprzedza jedną bramką Cristiano Ronaldo, który nie będzie miał łatwego zadania w meczu, jaki Portugalia ma do rozegrania z niepokonaną dotąd Szwajcarią.

Warto przeczytać: No i odlecieli. Rosjanie twierdzą, że II wojną światową wywołała… Polska. Zresztą nie tylko tę wojnę… [WIDEO]