Szukaj

Mistrzostwa w Lille. Polak wygrał bieg, ale został zdyskwalifikowany! [WIDEO]

25-06-2017 22:41

Choć drugie miejsce Polaków na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce to bez wątpienia wielki sukces, to jednak niedosyt powoduje fakt, że wynik naszej drużyny mógłby być lepszy, gdyby nie kontrowersyjne decyzje sędziów.

Podziel się
Komentarze0
Mistrzostwa w Lille, bieg Adama Kszczota Fot. Eurosport Polska / Twitter / screen Twitter

Adam Kszczot przekroczył jako pierwszy linię mety i wygrał swój bieg na 800 m w Lille. Polak został jednak zdyskwalifikowany, bo wybiegł za boczą linię w wyniku niedozwolonej walki łokciami. Taka decyzja sędziego mogłaby zostać uznana za słuszną, gdyby nie to, że polski zawodnik został wypchnięty. Poza tym Kszczot wbiegając na trawę, nie zyskał żadnej przewagi, gdyż linię przekroczył na prostym odcinku toru.

Strasznie mi przykro. Zwycięstwo, ale ostatecznie - mimo odwołania od decyzji sędziów - dyskwalifikacja. Strata punktów dla drużyny bardzo boli. Jestem ciekaw, jak zinterpretowaliby to nasi sędziowie. Jestem pewien, że po łokciu od Francuza wypadłem z bieżni. Zresztą, sami zobaczcie na filmie - napisał na Facebooku polski lekkoatleta.

Koniecznie przeczytaj: Pierwszy Polak-dżihadysta stanie przed sądem. W szeregach islamistów w Syrii walczył przez rok. Nie przyznał się do winy

Czytaj też: Lewicowi dziennikarze w Norwegii domagają się „różnorodności etnicznej” w kobiecej reprezentacji piłkarskiej

To trzecia dyskwalifikacja reprezentanta Polski podczas tych mistrzostw. Wcześniej w ten sposób ukarano Ewę Swobodę i Karolinę Kołeczek. Pierwsza z zawodniczek została wykluczona zasłużenie, w drugim przypadku prawdopodobnie decyzja sędziów była błędna.

Warto przeczytać: Ojciec Rydzyk zawstydził Adama Michnika. Różnicę klas widać gołym okiem [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: