Szukaj

Kompromitacja „Marcy”. Hiszpanie chcieli postraszyć kibicami Legii, zamiast tego zaliczyli wpadkę

18-10-2016 15:24

Legia Warszawa zagra dzisiaj z Realem Madryt w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Spotkania ma pilnować 2 tys. policjantów i stewardów. Hiszpańskie media od dawna rozpisują się o możliwych zamieszkach i burdach, które mają wywołać kibice z Polski. „Marca”, jeden z największych dzienników sportowych na Półwyspie Iberyjskim, nazywał nawet sympatyków Legii „ludźmi siejącymi terror”. Zapewne wyszłoby groźnie, gdyby nie poważna wpadka hiszpańskiej gazety.

Podziel się
Komentarze0
Legia Warszawa - Den Haag, 2010

Kibice Legii bez wątpienia nie mają najlepszej prasy za granicą, sytuacji nie polepszyła ostatnia burda wywołana przy okazji meczu z Borussią Dortmund, która zakończyła się nałożeniem surowej kary na stołeczny klub.

„Marca” w artykule Jose’a Felixa Diaza rozpisuje się o „nadciągającym terrorze”, ostrzegając m.in., przed „Staruchem”, nieformalnym przywódcą warszawskich kibiców Legii, który według informacji dziennika ma przyjechać do Madrytu.

Ci ludzie sieją terror. Są zdolni do stosowania przemocy wobec wszystkich, którzy nie podzielają ich rasistowskich i homofobicznych poglądów – pisze Diaz.

Brzmiało by to zapewne poważnie i „strasznie”, gdyby hiszpańscy dziennikarze lepiej przyłożyli się do oprawy graficznej artykułu. Tekst przestrzegający przed niebezpiecznymi kibicami Legii został bowiem opatrzony fotografią przedstawiającą… fanów cypryjskiego Apollonu Limassol.

Komentarze do: Kompromitacja „Marcy”. Hiszpanie chcieli postraszyć kibicami Legii, zamiast tego zaliczyli wpadkę