Szukaj

Kompromitacja „Marcy”. Hiszpanie chcieli postraszyć kibicami Legii, zamiast tego zaliczyli wpadkę

18-10-2016 15:24

Legia Warszawa zagra dzisiaj z Realem Madryt w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Spotkania ma pilnować 2 tys. policjantów i stewardów. Hiszpańskie media od dawna rozpisują się o możliwych zamieszkach i burdach, które mają wywołać kibice z Polski. „Marca”, jeden z największych dzienników sportowych na Półwyspie Iberyjskim, nazywał nawet sympatyków Legii „ludźmi siejącymi terror”. Zapewne wyszłoby groźnie, gdyby nie poważna wpadka hiszpańskiej gazety.

Podziel się
Komentarze0
Legia Warszawa - Den Haag, 2010

Kibice Legii bez wątpienia nie mają najlepszej prasy za granicą, sytuacji nie polepszyła ostatnia burda wywołana przy okazji meczu z Borussią Dortmund, która zakończyła się nałożeniem surowej kary na stołeczny klub.

„Marca” w artykule Jose’a Felixa Diaza rozpisuje się o „nadciągającym terrorze”, ostrzegając m.in., przed „Staruchem”, nieformalnym przywódcą warszawskich kibiców Legii, który według informacji dziennika ma przyjechać do Madrytu.

Koniecznie przeczytaj: Legia zaczepia Ronaldo na Twitterze

Czytaj też: Real Madryt wprowadził ograniczenia w sprzedaży biletów dla Polaków

Ci ludzie sieją terror. Są zdolni do stosowania przemocy wobec wszystkich, którzy nie podzielają ich rasistowskich i homofobicznych poglądów – pisze Diaz.

Brzmiało by to zapewne poważnie i „strasznie”, gdyby hiszpańscy dziennikarze lepiej przyłożyli się do oprawy graficznej artykułu. Tekst przestrzegający przed niebezpiecznymi kibicami Legii został bowiem opatrzony fotografią przedstawiającą… fanów cypryjskiego Apollonu Limassol.

Warto przeczytać: Ronaldo na podsłuchu w meczu z Legią: „Wyglądają jak dzieciaki” [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: