Szukaj

Jak walczyć z pseudokibicami? Zaskakujące wyniki sondażu

23-10-2016 22:29

W sondażu dla Radia Zet pytano o to, jaka jest najlepsza metoda walki ze stadionowymi chuliganami. Najwięcej respondentów odpowiedziało się za zaostrzeniem kar, jednak zaskakiwać może grupa ankietowanych, która udzieliła takiej odpowiedzi.

Podziel się
Komentarze0
Graffiti fanów cypryjskiego klubu

39% respondentów sondażu przeprowadzonego przez IBRiS stwierdziło, że najlepszą metodą walki z pseudokibicami jest zaostrzenie kar. 22% uznało, że skuteczniejsze byłoby danie policjantom większych uprawnień w zakresie stosowania siły wobec chuliganów. Z kolei 7% respondentów opowiedziało się za odebraniem stowarzyszeniom kibicowskich prawa do organizowania sprzedaży biletów.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesną popiera co czwarty głosujący? Zaskakujący sondaż dla radia ZET

Czytaj też: Sondaż MB: do Sejmu wchodzi KORWiN i SLD. Zaskoczenie na drugiej pozycji

26% badanych wyraziło z kolei przekonanie, że nie ma skutecznej metody na rozwiązanie problemu przemocy i chuligaństwa w środowisku kibiców drużyn piłkarskich, gdyż istnieje wśród polityków i społeczeństwa przyzwolenie na tego typu zachowanie.

Co ciekawe, okazało się, że najczęściej za zaostrzeniem kar dla pseudokibiców opowiadali się wyborcy PiS i Kukiz’15, a także mieszkańcy średnich i małych miast.

Sondaż przeprowadzono między 21 a 22 października na grupie 1100 osób.

Warto przeczytać: Nowy sondaż: „Wolność” w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: