Szukaj

Gwiazda polskiego MMA wywołała burzę. Mamed Chalidow określił się jako „radykalny muzułmanin”

18-03-2017 17:12

W środę trafiła do sprzedaży książka z wywiadem rzeką z pochodzącym z Czeczeni zawodnikiem polskiego MMA Mamedem Chalidowem, w którym sportowiec stwierdził, że jest radykalnym „muzułmaninem”.

Podziel się
Komentarze0
Mamed Chalidow, MMA Fot. Artur Andrzej / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0

Chalidow, który w 2010 r. przyjął polskie obywatelstwo nigdy nie ukrywał, że wyznaje islam i ta religia jest dla niego ważna. Zawodnik MMA wywołał niedawno spore kontrowersje, kiedy po wygranej walce zaczął krzyczeć „Allah Akbar”. Teraz, w dopiero co wydanej książce, udziela wywiadu, w którym przekonuje, że określenie „radykalny muzułmanin” nie jest niczym złym.

Żyję tutaj od iluś lat i wydaje mi się, że nic złego nie zrobiłem. Jestem muzułmaninem, praktykującym muzułmaninem czy - jak mnie nazywają - radykalnym muzułmaninem – twierdzi Chalidow.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie wzywają do brania ślubów z Europejkami, ma to przyspieszyć islamizację

Czytaj też: Cenzura w irańskiej telewizji. Muzułmanom nie spodobała się kreacja Charlize Theron [WIDEO]

W islamie nie ma pojęcia „niepraktykujący” muzułmanin. W Polsce się mówi, że ktoś jest katolikiem, ale nie praktykuje. U nas tak się nie da: nie praktykujesz, to nie jesteś muzułmaninem. A jeśli praktykujesz, to jesteś fundamentalistą, jesteś - mówi się - radykalnym muzułmaninem. To tylko słowa. Niepotrzebne. Albo jest się muzułmaninem, albo nie, nie da się być troszkę – przekonuje zawodnik MMA.

Słowa Chalidowa nie spodobały się części internautów, którzy w ostry sposób skrytykowali sportowca. Określenie „radykalny muzułmanin”, jak widać, nie wszystkim kojarzy się tak pozytywnie, jak pochodzącemu z Czeczeni zawodnikowi MMA.

Warto przeczytać: Muzułmanin uczy tolerancji na antyrasistowskiej manifestacji w Warszawie [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: