Szukaj

Dziwne zachowanie Kijanko w czasie przesłuchania ws. Amber Gold [WIDEO]

04-07-2017 22:28

Absolutnym hitem w mediach społecznościowym w związku z aferą Amber Gold było dzisiaj wystąpienie prokurator Barbary Kijanko, która jako pierwsza zajmowała się sprawą tej spółki. Jej zachowanie można określić jako co najmniej dziwne.

Podziel się
Komentarze0
Barbara Kijanko, Amber Gold Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter

Przypomnijmy, Barbara Kijanko w styczniu 2010 r. odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Amber Gold, nie dopatrując się znamion przestępstwa w działalności prowadzonej przez spółkę. Parę miesięcy później umorzyła dochodzenie wszczęte na skutek zażalenia KNF. W maju 2011 r. zawiesiła kolejne postępowanie.

Kijanko miała jako pierwsza zeznawać w sprawie Amber Gold, ale dwukrotnie nie stawiła się, zasłaniając się zwolnieniem lekarskim.

W trakcie wtorkowego przesłuchania Kijanko zaprzeczała, aby z związku ze sprawą wywierano na nią jakiekolwiek naciski lub aby przyjmowała z tego tytułu jakieś korzyści. Twierdziła również, że nie zna Marcina P.

Na wiele szczegółowych pytań gdańska prokurator nie potrafiła jednak odpowiedzieć. Zasłaniała się niepamięcią i niewiedzą. Przy niektórych pytaniach po prostu milczała. W wielu wypadkach tłumaczyła się złym stanem zdrowia. Prokurator od początku zwracała uwagę dziwnym zachowaniem – mówiła cicho, powoli, wydawała się być nieobecna i… śpiąca. Przed dłużą chwilę siedziała z zamkniętymi oczami.

Czy Pani się dobrze czuje? Wszystko w porządku? - pytała ją komisja.

Mój stan zdrowia niestety ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób ja jestem w stanie dziś odtworzyć zdarzenia sprzed jakiegoś upływu czasu (...) to nie wynika z mojej złej woli, stawiłam się tutaj, bo wiem, że jest to ważne, staram się udzielić odpowiedzi, na które umiem odpowiedzieć - mówiła Kijanko.

Moja choroba to efekt wydarzeń, które miały miejsce po przejęciu sprawy Amber Gold przez prok. okręgową w Gdańsku – dodała.

Koniecznie przeczytaj: Michał Tusk przed komisją ds. Amber Gold pogrąża siebie i ojca [WIDEO]

Czytaj też: Ziemkiewicz podsumowuje działania Tuska w związku z Amber Gold [WIDEO]

Internauci chyba nie do końca uwierzyli prokurator.

Warto przeczytać: Poseł Brejza próbował dezawuować organa ścigania i spotkał się z celną ripostą [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: