Szukaj

Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

25-09-2016 22:01

Według doniesień Radia Szczecin, informację o planowanym ataku na polskich obywateli otrzymała polska ambasada w Moskwie. Anonimowa kobieta w rozmowie telefonicznej ostrzegła, że do zamachu ma dojść na morzu, a atak zostanie przeprowadzony ze statku. Wiadomość przekazano Ministerstwu Obrony Narodowej, które podjęło już stosowne procedury.

Podziel się
Komentarze0
MS Armia Krajowa, statek Polskiej Żeglugi Morskiej w drodze do portu Sveagruva Fot. Krzysztof Maria Różański / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0

Kobieta, która przekazała ostrzeżenie o planowanym zamachu telefonicznie, nie podała żadnych dodatkowych szczegółów. Choć może to być fałszywy alarm, polska ambasada w Moskwie postanowiła nie ryzykować i przekazała informacje resortowi obrony. Polska Żegluga Morska już wdrożyła stosowane w takich przypadkach specjalne procedury. Ostrzeżenie o ataku MON przekazał także wszystkim jednostkom pływającym obecnie na morzu, na których znajdują się polscy marynarze.

Przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej, Michał Jach (PiS) powiedział, iż ma nadzieję, że ta informacja to żart, a osoba zgłaszająca ostrzeżenie zostanie odnaleziona i stosownie ukarana. Dodał jednak, że informacja o ataku, do wyjaśnienia całej sytuacji, traktowana jest bardzo poważnie. Poseł podkreślił też, że na wszystkich statkach, na których znajdują się polscy marynarze obowiązuje bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa.

Komentarze do: Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy