Szukaj

W ramach budżetu obywatelskiego wybudują w Białymstoku strzelnicę. Inwestycją zainteresowane jest MON

28-10-2016 21:19

Władze Białegostoku ogłosiły w piątek wyniki głosowania, w którym mieszkańcy decydowali o tym, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Bezkonkurencyjna okazał się projekt budowy strzelnicy na Węglówce.

Podziel się
Komentarze0
Strzelnica - okulary ochronne i broń Fot. thebarrowboy / flickr.com / CC BY 2.0

Pomysłodawcami zwycięskiego projektu „Białystok Buduje Strzelnicę” jest Podlaski Instytutu Rzeczypospolitej Suwerennej. Koncepcja budowy strzelnicy znalazła się na liście propozycji inwestycji ogólnomiejskich i w tej kategorii otrzymała najwięcej głosów, dokładnie 4022. Dla porównania, kolejny projekt – polegający na budowie ulicy na os. Zawady, otrzymał 1653 głosy.

Strzelnica powstanie przy ul. Węglowej, w tym celu zostanie zaadaptowany jeden ze starych magazynów wojskowych. Całkowity koszt realizacji projektu ma wynieść ok. 1 mln zł.

Wiele osób zwraca uwagę, że nowa inwestycja jest potrzebna, gdyż Białystok niedługo stanie się siedzibą jednostki terytorialnej. Na strzelnicy będą mogły więc ćwiczyć osoby chętne do wstąpienia w szeregi tej formacji. Z tego względu realizacją projektu interesuje się m.in. MON.

Jak wskazują autorzy zwycięskiego projektu, na strzelnicy będą mogli ćwiczyć żołnierze jednostki obrony terytorialnej, ale także funkcjonariusze służb porządkowych czy członkowie organizacji paramilitarnych.

Komentarze do: W ramach budżetu obywatelskiego wybudują w Białymstoku strzelnicę. Inwestycją zainteresowane jest MON