Szukaj

Skończyły się pieniądze na 500+. Brakuje 500 milionów zł

08-11-2016 17:02

Okazuje się, że rząd przeliczył się w swoich szacunkach dotyczących finansowania programu 500 plus. Poszczególne województwa już zgłaszają problemy z wypłatą grudniowych świadczeń na dziecko – jak na razie wyliczono, że brakuje pół miliarda złotych.

Podziel się
Komentarze0
Elżbieta Rafalska i Beata Szydło na tle loga programu 500+

Na podstawie danych zebranych z gmin z dziesięciu województw oszacowano, że na chwilę obecną na realizację programu 500 plus potrzebne jest dodatkowe 500 mln zł. Z informacji, jakie podaje „Dziennik Gazeta Prawa”, wynika, że najwięcej brakuje na Mazowszu – 216 mln zł. W pozostałych województwach są to kwoty rzędu kilkudziesięciu milionów złotych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że pieniędzy na wypłaty nie zabraknie. Resort przyznaje jednak, że w związku ze zgłaszanymi przez poszczególne województwa problemami z realizacją programu, musi zwrócić się do ministerstwa finansów o przyznanie dodatkowych funduszy.

Dodatkowe środki na realizację programu będą pochodziły albo z przesunięć (art. 29 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci), albo z oszczędności powstałych u innych dysponentów – odpowiada przedstawiciel ministerstwa, pytany o to, skąd będą pochodzić pieniądze na uzupełnienie brakujących środków.

Komentarze do: Skończyły się pieniądze na 500+. Brakuje 500 milionów zł