Szukaj

Przemówienie Jacka Międlara „skrajnie antysemickie”? Złożono zawiadomienie do prokuratury [WIDEO]

17-11-2016 19:32

Lewicowa organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jacka Międlara, suspendowanego duchownego, który 11 listopada wygłosił przemówienie we Wrocławiu.

Podziel się
Komentarze0
Jacek Międlar Fot. OMZRiK / Facebook

Słowa Jacka Międlara przemawiającego na „Marszu Patriotów” we Wrocławiu nie spodobały się oczywiście wielu lewicowym organizacjom, m.in. Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który sprawę postanowił zgłosić do prokuratury.

Jednym z głównych zarzutów miał być antysemityzm.

W środku dnia (chyba nocy? - red.) nie niepokojony przez nikogo lider narodowców wygłasza skrajnie antysemickie przemówienie. Słuchały go małe dzieci, gimnazjaliści, policjanci… Nikt nie zareagował. Nikt go nie zatrzymał, żaden z setek funkcjonariuszy będących świadkami przestępstwa nie podjął interwencji. Młody skrajnie prawicowy nacjonalista spokojnie w środku Europy, publicznie propagował nienawiść do Polaków narodowości żydowskiej – pisał 15 listopada na Facebooku Rafał Gaweł, założyciel wspomnianej organizacji.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Sasin uważa, że „opodatkowanie diet poselskich uderzy w szerokie rzesze obywateli”

Czytaj też: Lis i Żakowski nie mogą się pogodzić z wyborem abp. Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego

Oczywiście lewicowe stowarzyszenie po raz kolejny „wezwało” do delegalizacji organizacji narodowych, takich jak ONR, MW czy NOP, którym zarzuca… totalitaryzm i oczywiście faszyzm.

Jeśli dzisiaj tego nie zrobimy, to za kilka lat neofszyści wejdą do Sejmu, wtedy będzie już za późno – straszył Gaweł, który informował o zgłoszonym zawiadomieniu do prokuratury.

Wspomniane przemówienie Jacka Międlara poniżej:

Warto przeczytać: Prezydent Poznania pobity przez Saletę. Jaśkowiak z ringu schodził ledwie żywy

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: