Szukaj

Pracownicy polskiej firmy porwani w Pakistanie. Kilka lat temu skończyło się tragicznie [WIDEO]

27-11-2016 12:36

Sześciu Pakistańczyków pracujących dla Geofizyki Kraków zostało porwanych w północno-zachodniej części kraju – podaje Reuters, który powołuje się na źródła wojskowe. W 2008 r. polski inżynier, pracownik tej samej firmy, został uprowadzony przez terrorystów. Po kilku miesiącach talibowie zamordowali go, odcinając mu głowę.

Podziel się
Komentarze0
Piotr Stańczyk, polski inżynier zamordowany przez talibów Fot. terash09 / YouTube / screen YouTube

Pakistańscy pracownicy polskiej firmy zostali porwali przez uzbrojonych mężczyzn w sobotę po południu czasu lokalnego. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Drazinda, ok. 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan.

Spółka Geofizyka Kraków SA. zajmuje się świadczeniem usługi związanych z poszukiwaniem złóż węglowodorów (gazu ziemnego i ropy naftowej). Obecnie firma jest w stanie likwidacji.

Na razie żadna organizacja nie przyznaje się do porwania. Wcześniej talibowie uprowadzali ludzi dla okupu lub w zamian za uwolnienie z więzień powiązanych z nimi terrorystów.

We wrześniu 2008 r. talibowie porwali w Pakistanie polskiego inżyniera pracującego dla Geofizyki Kraków. Piotr Stańczyk został zamordowany przez terrorystów podczas egzekucji w lutym 2009 r.

Komentarze do: Pracownicy polskiej firmy porwani w Pakistanie. Kilka lat temu skończyło się tragicznie [WIDEO]