Szukaj

Posłanka PO stwierdziła, że „nie życzy sobie”, aby Korwin-Mikke uczestniczył w posiedzeniu komisji sejmowej [WIDEO]

13-03-2017 14:56

Prezes Wolności pojawił się 9 marca na posiedzeniu sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Janusz Korwin-Mikke w swojej wypowiedzi poruszył kwestię niesprawiedliwości systemu podatkowego. Chwilę potem głos zabrała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, która zamiast odnieść się do meritum, zaczęła atakować polskiego eurodeputowanego.

Podziel się
Komentarze0
Janusz Korwin-Mikke, Agnieszka Pomaska, posiedzenie komisji ds. UE Fot. KORWiN vs Sejm / YouTube / screen YouTube

Nadmiar przepisów wywołuje przestępczość – mówił Janusz Korwin-Mikke, który podkreślił, że dotyczy to zwłaszcza systemu podatkowego.

Polityk stwierdził, że choć prawa należy przestrzegać, a za jego złamanie karać, to jednak jego sympatia jest po stronie osób, które usiłują uniknąć płacenia niesprawiedliwych podatków, zwłaszcza dochodowego.

Wolnościowy eurodeputowany zauważył też między innymi, że w wyniku absurdalnie wysokich obciążeń fiskalnych produkty dostępne na rynku są zazwyczaj 3-4 razy droższe niż rzeczywiście wynosi ich wartość.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke w „Skandalistach”. Ostre starcie z Joanną Seneszyn [WIDEO]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

Po jego wypowiedzi głos zabrała Agnieszka Pomaska, która bynajmniej nie zamierzała się odnieść do spraw związanych z finansami. Posłanka PO naskoczyła na Korwin-Mikkego, odnosząc się do jego słów w Europarlamencie o inteligencji kobiet. Polityk powiedziała m.in., że „nie życzy sobie”, aby prezes Wolności przebywał na posiedzeniu komisji.

Agresywnej Pomasce uwagę zwrócił Tadeusz Cymański, który poprosił o szacunek dla gości uczestniczących w dyskusji.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: