Szukaj

Polka zamordowana w Boliwii. Była wolontariuszką misyjną, która pracowała z dziećmi

25-01-2017 11:11

Helena Kmieć została zamordowana w Boliwii w miejscowości Cochabamba. Napastnik zaatakował polską wolontariuszkę nożem. Kobieta nie przeżyła, mimo natychmiastowej pomocy medycznej.

Podziel się
Komentarze0
Helena Kmieć, polska wolontariuszka zamordowana w Boliwii Fot. Wolontariat Misyjny SALVATOR / Facebook

Do tragicznego zdarzenia doszło 24 stycznia nad ranem czasu polskiego. Jak podała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator, do której należała Polka, nieznani sprawcy napadli na ochronę dla dzieci w boliwijskim Cochabamba. Helena Kmieć została ugodzona nożem. Zmarła na miejscu, pomimo prób ratowania życia.

W momencie zdarzenia w ochronce przebywała także druga wolontariuszka z Polski, Anita Szuwald. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Obie Polki przyjechały do Boliwii dwa tygodnie temu. Na misji Sióstr Służebniczek Dębnickich miały pracować pół roku.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitacja prezydenta Boliwii! Włączył na cały głos porno na sali sądowej! [WIDEO]

Czytaj też: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Z bólem serca pragniemy wszystkich Was zawiadomić o ogromnej tragedii, która wydarzyła się na naszej placówce wolontariackiej w Boliwii. 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, gdzie przebywały Helena Kmieć i Anita Szuwald. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem Helenkę. Pomimo prób ratowania życia, zmarła – poinformowała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Boliwijska policja prowadzi śledztwo i bada okoliczności zdarzenia. Lokalne media podają, że w związku z zajściem zatrzymano dwóch mężczyzn. Motywy ataku nie są znane. Wśród rozpatrywanych hipotez są gwałt i napad na tle rabunkowym.

Warto przeczytać: Najnowszy ranking FIFA. Polska awansuje na 12 miejsce

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: