Szukaj

Patriotyczna bluza z hymnem Polski za... 2,7 tys zł. Wyprzedano wszystkie w ciągu jednego dnia

22-11-2016 21:20

Do tej pory symbolika patriotyczna raczej nie przemawiała do producentów ekskluzywnych marek. Tym razem na ten krok, jak się okazuje dość odważny w środowisku „cenionych projektantów”, zdecydowała się marka Vetements, która stworzyła dla luksusowego domu handlowego Vitkac limitowaną kolekcję bluzy z polskim hymnem narodowym.

Podziel się
Komentarze0
Patriotyczna bluza Vitkac

Mimo wysokiej ceny (2 639 zł), bluza rozeszła się jak świeże bułeczki – cały asortyment wyprzedał się w ciągu zaledwie jednego dnia.

„Ekskluzywna” bluza to czarna bawełniana kangurka z logo Vitkac z przodu i z tekstem trzech pierwszych zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” z tyłu.

Markę Vetements stworzył gruziński projektant Demen Gvasalia, który pracował m.in. dla tak znanych domów mody jak Louis Vuitton. Najczęściej jego ubrania noszą blogerzy i celebryci.

Bluza z motywem patriotycznym nie spotkała się z entuzjazmem ze strony polskich projektantów i lokalnych „specjalistów” od mody.

Koniecznie przeczytaj: O pół miliona ton wzrósł import węgla do Polski. Głównie z jednego kraju

Czytaj też: W jakich związkach rodzą się dzieci we współczesnej Europie? Ta mapa pokazała ciekawą zależność dotyczącą historii Polski

Popularna ostatnio marka Vetements, moim skromnym zdaniem wzornicza wydmuszka, „zaprojektowała” dla najbardziej luksusowego na całym świecie bunkra, znanego jako VITKAC, bluzy patriotyczno-pracownicze. Z przodu logotyp domu towarowego, a z tyłu hymn narodowy... Serio! Nie wiedzieć jednak czemu, produkty trafiły do sprzedaży... - pisał na Facebooku Tobiasz Kujawa, autor bloga o tematyce modowej Freestyle Voguing.

Dwa razy sprawdzałam, czy dziś nie jest Prima Aprillist - komentowała Areta Szpura, jedna z twórców marki Local Hero.

Taka reakcja środowiska związanego z modą, które raczej kojarzone jest z liberalnymi obyczajowo poglądami, niespecjalnie dziwi. Zwłaszcza, że dla niektórych osób z tego kręgu patriotyzm częst utożsamiany jest z „faszystowskimi narodowcami” chodzącymi co roku na Marsz Niepodległości.

Warto przeczytać: Dziennikarka TVN powiedziała, że „polski kierowca posłużył za narzędzie zbrodni” [WIDEO]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: