Szukaj

Brytyjczyk w niezwykły sposób opowiada o Polsce. Film, który natychmiast podbił serca polskich internautów [WIDEO]

15-04-2017 16:33

Patrick Ney to Brytyjczyk mieszkający w Polsce, którego pewnie część was już kojarzy. Film na temat Polski, który zamieścił 8 listopada ubiegłego roku cieszył się ogromną popularnością w sieci. Najnowsze nagranie Patricka również zrobiło wrażenia na internautach. Od wczorajszej publikacji ma już prawie milion wyświetleń.

Podziel się
Komentarze0
Patric Ney Fot. Patric Ney / Facebook

Dwa lata temu ja, brytyjski imigrant żyjący w Polsce, obudziłem się w szpitalu z pękniętą czaszką i dużym krwiakiem w głowie. Podczas 20 dni w szpitalu, zanim miałem operację mózgu, dużo zastanawiałem się, kim jestem i kim chcę być. Dzisiaj zadaję swojej nowej ojczyźnie – Polsce- to samo pytanie – czytały w opisie pod filmem zamieszczonym przez Ney’a na Facebooku.

Brytyjczyk, choć w wyjątkowo ciepłych słowach opowiada zarówno o Polsce, jak i Polakach, to jednocześnie zastanawia się, co można zrobić, aby było lepiej.

Dlaczego jesteśmy tak bardzo kłótliwi? Dlaczego w naszym społeczeństwie jest tak dużo nienawiści i podziałów? Dlaczego Polacy, naród, który przetrwał tyle wojen, nie potrafią dogadać się ze sobą w czasach pokoju? - pyta.

Ney zwraca jednak uwagę, że jako naród Polacy, pomimo konfliktów są niesamowici i w tak krótkim czasie, w ciągu ostatnich 25 lat, udało im się osiągnąć tak wiele. Wspomina też polskich bohaterów, którzy mu imponują. Mówi o Maksymilian Kolbe i Ince.

Jak to możliwe, że ci ludzie byli tak odważni? Jak ci zwykli ludzie, jak ja i ty, mieli odwagę i siłę, aby robić tak niezwykłe rzeczy? – zastanawia się.

Na końcu zwraca się z apelem:

Więc może tak jak oni róbmy niesamowite rzeczy dla siebie nawzajem. Gdybyśmy tak jak Inka i Kolbe kierowali się miłością, a nie nienawiścią. Gdyby Polacy razem pracowali nad tym, żeby zmienić świat na lepszy…

Zadaj sobie pytanie: czy to co dziś zrobiłem, uczyniło ten kraj lepszym?

Poniżej również poprzedni film autorstwa Patricka Ney’a, który został opublikowany przed ostatnim Świętem Niepodległości.

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: