Szukaj

Ostentacyjne promowanie KOD-u przez Europarlament i Rożę Thun. „KOD gromadzi tysiące ludzi dobrej woli”.

28-09-2016 11:18

Komitet Obrony Demokracji mimo że cieszy się znikomym poparciem wśród społeczeństwa, nadal silnie promowany jest przez lokalnych polityków, mainstreamowe media oraz instytucje europejskie. Tym razem ruch otrzymał Europejską Nagrodę Obywatelską - „prestiżowe” wyróżnienie od Parlamentu Europejskiego. Nagrodę za „nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych” wręczyła Róża Thun, posłanka PE.

Podziel się
Komentarze0
Mateusz Kijowski na pochodzie KOD w 2016 r.

Thun, która została wybrana do unijnej instytucji z list Platformy Obywatelskiej, wcześniej sama nominowała KOD do wspomnianej nagrody. Europejska Nagroda Obywatelska przyznawana jest od kilku lat za „działalność na rzecz promowania wartości europejskich”.

Nagrodę w imieniu KOD-u odebrał lider organizacji, Mateusz Kijowski. Thun wyjaśniając, dlaczego właśnie ten ruch zasłużył na to „wyróżnienie”, mówiła:

Koniecznie przeczytaj: Lis ironizuje z KOD: „Geriatryczny lennonizm”

Czytaj też: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Zaledwie w 5 miesięcy stał się rozpoznawalny w Polsce oraz w innych państwach członkowskich przez swoje nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych. Jest to największy ruch obywatelski, od kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1989 r.

Europosłanka twierdzi też, że „KOD gromadzi tysiące ludzi dobrej woli” i pozwala przetrwać w „trudnych i ponurych czasach”, jakie obecnie nastały. Thun dodała także, że jest to „działający na masową, niespotykaną do tej pory, skalę” ruch, który „w pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi”.

Kijowski odbierając nagrodę, podkreślał, że jego organizacja „walczy z uśmiechem” o „najważniejsze wartości”. Dodał także, że ma nadzieję, że KOD w niedługim czasie odniesie zwycięstwo.

Warto przeczytać: KOD złośliwie przeszkadzał w pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”? Policja wszczęła dochodzenie

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: