Szukaj

Niepełnosprawny senator: „Hanna Bakuła mówi jasno, że traktuje aborcję jako narzędzie do stosowania selekcji”

05-10-2016 20:27

Jan Filip Libicki, senator PO postanowił zareagował na skandaliczne słowy Hanny Bakuły, o tym, że jeżeli w życie wejdą zapisy projektu ustawy „Stop Aborcji” to „(…) będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw”. Polityk Platformy, który od urodzenia jest niepełnosprawny odpowiedział jej, że on jest taką „kaleką” i że uważa swoje życie za udane.

Podziel się
Komentarze0
Jan Filip Libicki, senator PO, listopad 2015 Fot. Adam Nurkiewicz / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0

Hanna Bakuła, malarka i publicystka, komentując kwestię aborcji powiedziała:

Każda kobieta albo jest kobieta, albo ma córkę, matkę, wnuczkę, siostrę, przyjaciółkę. To ustawa, która zagraża wszystkim kobietom. Jeżeli to się odpuści, to będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw. Jeśli ktoś tego nie rozumie, bardzo mu współczuję.

Swoimi słowami zszokowała nawet największych zwolenników aborcji, za tą wypowiedź krytykowały Bakułę nawet inne feministki.

Bez komentarza kontrowersyjnej wypowiedzi „artystki” nie pozostawił także senator PO, Jan Filip Libicki, który na prowadzonym swoim blogu na salon24.pl napisał:

Rozumiem, że według nomenklatury pani Bakuły, to ja właśnie – będąc osobą z niepełnosprawnością od urodzenia - jestem taką kaleką. Pragnę więc Hannę Bakułę poinformować, że ja swoje życie uważam za bardzo udane. I że bardzo, bardzo wiele osób niepełnosprawnych, które znam, mimo ogromnych trudności i dużo cięższej od mojej sytuacji życiowej - też je za takie uważa.

W innej części wypowiedzi senator jasno też określił, jak wygląda zachowanie Bakuły i czemu ono służy:

Hanna Bakuła mówi bowiem jasno, że traktuje aborcję jako - po prostu - najzwyklejsze narzędzie do stosowania selekcji. Do stosowania eugeniki.

Senator Libicki na końcu swojego wpisu podziękował także swoim rodzicom, że 45 lat temu podjęli decyzję o jego urodzeniu, nie kierując się radami osób, które myślą tak jak Bakuła.

Komentarze do: Niepełnosprawny senator: „Hanna Bakuła mówi jasno, że traktuje aborcję jako narzędzie do stosowania selekcji”