Szukaj

KOD kończy protest przed Kancelarią Premiera. To już koniec ruchu Kijowskiego?

10-10-2016 14:58

Jak podaje Radio Zet, władze Komitetu Obrony Demokracji zdecydowały o likwidacji namiotu postawionego w marcu przed Kancelarią Premierą. Kilkumiesięczny protest ma się zakończyć pod koniec października. Okazuje się, że zapał demonstrujących znacznie osłabł i brakuje chętnych do koczowania w namiocie.

Podziel się
Komentarze0
Mateusz Kijowski na pochodzie KOD w 2016 r.

Działacze KOD rozłożyli się w marcu przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, aby wymusić na rządzie publikację dokumentu wydanego wtedy przez Trybunał Konstytucyjny. Członkowie ruchu kierowanego przez Mateusza Kijowskiego, uznali go za pełnoprawny wyrok, premier Beata Szydło odmówiła jednak publikacji, twierdząc, że dokument jest jedynie opinią kilku sędziów TK.

KOD w formie protestu ustawił więc namiot, przed którym ustawiono nawet licznik odmierzający dni protestu. Niestety, dla działaczy ruchu, manifestacja na niewiele się zdała, zapał osłabł, a osób chętnych do wystawania na zimnie przed Kancelarią Premiera jest coraz mniej.

Zainteresowanie innymi akcjami organizowanymi przez KOD również nie zwala z nóg. Na sobotnią demonstrację przeprowadzoną w rocznicę objęcia urzędu przez prezydenta Andrzeja Dudę przyszła garstka osób – nawet Mateusz Kijowski i dziennikarze TVN musieli przyznać, że frekwencja była słaba.

Mimo coraz mniejszej popularności ruchu, Komitet Obrony Demokracji nie chce zrezygnować i zapowiada dalsze manifestacje.

 

Komentarze do: KOD kończy protest przed Kancelarią Premiera. To już koniec ruchu Kijowskiego?