Szukaj

Dzień Solidarności z Uchodźcami w Polsce współorganizowany przez fundację Sorosa

13-10-2016 20:30

Jednym z organizatorów zapowiedzianego na 15 października Dnia Solidarności z Uchodźcami jest Fundacja Batorego założona przez finansistę żydowskiego pochodzenia George’a Sorosa. Impreza obejmująca wydarzenia na terenie całego kraju ma na celu walkę z „rasizmem i przemocą wobec uchodźców w Polsce”. To nie pierwszy raz, kiedy Soros mocno angażuje się w promocję napływu imigrantów do Europy.

Podziel się
Komentarze0
George Soros w niebieskim garniturze siedzący na fotelu Fot. Niccolò Caranti / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Ta oficjalnej stronie Fundacji Batorego można przeczytać informację:

15 października, wspólnie z Inicjatywą Chlebem i Solą, organizujemy Dzień Solidarności z Uchodźcami. Już od 8 października w całej Polsce odbywają się z tej okazji spotkania, działania artystyczne i akcje społeczne, warsztaty, dyskusje, wykłady, wystawy, happeningi, pokazy filmów i koncerty. Tegoroczne obchody organizowane są pod hasłem Polska przeciwko rasizmowi i przemocy! – w odpowiedzi na wzrost ataków o podłożu rasistowskim i ksenofobicznym w Polsce.

Z kolei na oficjalnej stronie wydarzenia, możemy przeczytać, że organizatorzy chcieliby, aby Polska aktywnie uczestniczyła w międzynarodowej pomocy dla uchodźców, których określono jako „bezbronnych, słabszych i potrzebujących”. Dodano też, że w Polsce wszyscy powinno być traktowani z szacunkiem, bez względu na „miejsce pochodzenia, kolor skóry, wyznanie, płeć, orientację seksualną, światopogląd i status materialny”.

Koniecznie przeczytaj: Soros po raz kolejny wspiera napływ migrantów i uchodźców do Europy. Tym razem przeznaczy na ten cel 500 mln dolarów!

Czytaj też: Na eBayu wystawiono na sprzedaż niemowlę. Rodzice to uchodźcy

Dla podkreślenia charakteru tego „wydarzenia” warto wymienić, jakie „osobistości” wspierają akcję. Swoje poparcie dla Dnia Solidarności z Uchodźcami wyraziły uczestniczki „czarnego protestu” i feministki: Joanna Mucha (PO), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Barbara Nowacka (Twój Ruch), Marcelina Zawisza (Razem) i aktorka Maja Ostaszewska. Do grona osób promujących Dzień Solidarności z Uchodźcami dołączyli też m.in. Michał Boni (PO), Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna) i szefowa Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin.

Wsparcie fundacji założonej przez George’a Sorosa raczej nie dziwi. Miliarder niedawno zdecydował „zainwestować” pół miliarda dolarów w firmy zakładane przez migrantów: Soros po raz kolejny wspiera napływ migrantów i uchodźców do Europy. Tym razem przeznaczy na ten cel 500 mln dolarów!

Warto przeczytać: Imigranci z Syrii grozili strajkiem głodowym, bo nie podobały im się warunki w obozie

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: