Szukaj

W jakich związkach rodzą się dzieci we współczesnej Europie? Ta mapa pokazała ciekawą zależność dotyczącą historii Polski

03-12-2016 21:53

Pewne zasady moralne i wartości wyznawane przez obywateli danego kraju kształtują się przez pokolenia. Zmiana granic państwa nie zawsze oznacza ich automatyczną zmianę. Pokazuje to dość dobrze poniższy przykład.

Podziel się
Komentarze0
Odsetek dzieci rodzących się w związkach niesformalizowanych - mapa Europy Fot. Marcin Palade / Twitter / screen Twitter

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę, że współczesne dane dotyczące odsetka dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych w Europie pokazują ciekawą zależność dotyczącą Polski. Okazuje się, że na terenie Europy Środkowo-Wschodniej najwięcej dzieci w związkach sformalizowanych rodzi się w granicach w przybliżeniu pokrywających się z terenem II Rzeczpospolitej Polski.

Dość konserwatywne podejście w tym zakresie na terenie Europy wykazują też Grecji, Włosi (zwłaszcza w południowej części kraju) i mieszkańcy Bałkanów. Z kolei największy procentowy odsetek dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych widoczny jest w krajach skandynawskich, we Francji, Bułgarii i we wschodniej części Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa powołuje się na… Jana Pawła II: „Przewidział to, co teraz robimy” [WIDEO]

Czytaj też: Szokujące dane! Mapa z przestępstwami popełnionymi przez imigrantów w 2016 r. w Niemczech

Mapa prezentująca procentowy rozkład dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych na terenie współczesnej Europy:

Odsetek dzieci rodzących się w związkach niesformalizowanych w Europie

Mapa Polski w 1939 r.:

Mapa Polski w 1939 r.

Warto przeczytać: Ciekawa mapa z najbardziej popularnymi nazwami ulic w Europie. W Polsce wyjątkowo „neutralnie” [MAPA]

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: