Szukaj

Twitter będzie blokował „mowę nienawiści”. Serwis wprowadza nową funkcję

16-11-2016 16:29

Ostatnio dużo mówi się o cenzurze treści publikowanych na portalach społecznościowych, głównie za sprawą działań podejmowanych przez Facebook. Teraz okazuje się, że w ten „trend” zaczyna coraz mocniej wpisywać się Twitter.

Podziel się
Komentarze0
Twitter - loga Twittera

Del Harvey, wiceprezes amerykańskiej firmy odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, ujawnił w wywiadzie dla „The Washnigton Post”, że na Twitterze niedługo pojawi się nowa funkcja, która pozwoli wychwycić treści określane jako „mowa nienawiści” i automatycznie je ukrywać. Każdy użytkownik portalu będzie miał możliwość dodania do indywidualnej listy słów, fraz czy emotikonów, których nie chce oglądać na swojej tablicy.

Przedstawiciel firmy przyznał, że pomysł wprowadzenia nowej opcji związany był z wynikiem wyborów prezydenckich w USA. Harvey twierdzi, że po wygranej Donalda Trumpa Twitter został zalany „falą rasistowskich i ksenofobicznych wypowiedzi”.

Nie wiadomo, kiedy pomysł zostanie wdrożony, jednak, jak podkreślił Harvey, Twitter już przygotowuje szkolenia dla swoich pracowników z zakresu „internetowego języka nienawiści”.

Komentarze do: Twitter będzie blokował „mowę nienawiści”. Serwis wprowadza nową funkcję